Нашій школі-120!

Я живу в мальовничому селі Семиполки, яке має давню історію, в якому живе багато хороших і добрих людей. Не одна дорога і стежка перетинають Семиполки, і кожна з них пов'язана з історією. Якою б із них ми не пішли сьогодні, вона обов'язково приведе до Семиполківської школи, у якій я навчаюсь. Знаходиться вона на Шкільній вулиці, біля вулиць Уланської, однієї із найстаріших в Україні вулиць,бо їй майже 900 років.

Наша школа – велична красуня. В ній великі світлі класи, прекрасні кабінети, добре оснащений комп'ютерний клас, чудові актовий та спортивний зали. В школі працюють різні гуртки, спортивні секції. Мені відомо, що за час існування школа дала путівку в життя тисячам семиполчан, і сьогодні їй виповнюється 120 років. Це сьогодні... А з чого все почалося?

Відповідь на це запитання я знайшов у книзі нашого краєзнавця Москвича Володимира Андрійовича "Долі людські".

Освіта була не тількі сонячною мрією,а й природньою потребою людини з давніх-давен. І ніщо не могло зупинити цього потягу до світла.

Колись давно в Україні при всіх церквах у всіх приходах були початкові школи. Автор пише, що Храм Святої Трійці у Семиполках відправляв службу ще у далекому 1647 році. Побудований же він був ще раніше, тому є підстави стверджувати, що Семиполківська церковно-приходська школа існувала ще за часів гетьманування Богдана Хмельницького. Відомо, що у Гетьманській Україні майже кожне село мало свою школу.

Тому ми можемо вважати,що семиполківці почали отримувати початкову освіту більше трьохсот років тому.

Далі читаємо, що з ініціативи Земської управи у 1874 році у Семиполках була побудована "Земська школа". При церкві у 1896 році в церковному будинку для диякона розмістилася церковно-приходська однокласна школа. Завіддуючим церковно-приходською школою і законоучителем з 1896 року перебував Радкевич Петро Георгійович. Випуск цієї школи у 1903 році складався із дев'яти хлопчиків і однієї дівчинки.

Таким чином ми дізнаємося, що народна освіта в Семиполках розвивалась в трьох напрямах і мала три типи шкіл: церковно-приходську, земську школи та народне училище. Усі вони були підпорядковані міністерству народної освіти або Синодові. Так от, свій відлік років ми ведемо від церковно-приходської школи, а саме – з 1896 року. Отже,нам дійсно 120!

Потім ми дізнаємось, що в радянський час названі три типи шкіл були ліквідовані, і виник один напрям освіти – світський. Так у 1922 році Семиполківська школа була вже шестикласна, у 1927 році школа стала семикласною, а у 1930 році учні отримували знання вже за 8 класів, і школа дістала назву "Семиполківська восьмирічна школа".

Сьогодні наша школа одинадцятирічна, при ній є і дитсадок. Вона має назву «Семиполківський навчально-виховний комплекс" ДНЗ-I-III ступенів.»

Все, що я дізнався про нашу історію, викликає в мене гордість за нашу школу. Мені дуже подобається навчатися в школі, яка багата своєю історією і славна своїми випускниками.

Учень 7-А класу

Батечко Євгеній

Кiлькiсть переглядiв: 465